Full Results – Sunday 2006

Race No. Time Event Crew No. Racecourse Station Crew No. Pelaw Wood Station Next Race Verdict
1 8:30 N 1x 222 Yarm Sch. – Donald 223 Tees RC – Cree 38 3 lengths 2:32
2 8:32 N 1x 225 Trevelyan – Senn 226 DUBC – Billmore 39 2 lengths
3 8:34 N 1x 228 Yarm Sch. – Anderson 229 St Cuthbert’s – Kenning 40 2 lengths
4 8:36 N 1x 231 John O’Gaunt RC – Sharp 232 Tyne RC – Maccabe 41
5 8:38 WJ15 4x+ 154 Durham ARC 155 Durham School BC 33 easily
6 8:40 N 8+ 22 G Stephenson CBC 23 St. Cuthbert’s SBC 43 2 lengths
6001 8:41 S3 4+(A) 49 scr - Ustinov BC 299 ASR Nereus 44
7 8:42 S3 4+(A) 50 Collingwood – Fenney 51 Leeds UBC 44 2 1/4 length
8 8:44 S3 4+(A) 53 Lancr UBC – Peppit 54 Hild/Bede 45 easily
9 8:46 S3 4+(A) 56 Tees RC 57 DARC – Walton 46 1 length
10 8:48 S3 4+(A) 59 scr - Lancr UBC – Robinson 60 Talkin Tarn ARC 47
11 8:50 WN 4+(A) 128 Van Mildert – Parker 129 Trevelyan – David 48 easily
12 8:52 WN 4+(A) 131 scr - Northumbria UBC 132 St Cuthbert’s – Loveland 49 bye
13 8:54 WN 4+(A) 133 Univ. CBC – Eva 134 Collingwood – Clemson 50 easily
14 8:56 WN 4+(A) 136 scr - John Snow CBC 137 Van Mildert – De looze 52
15 8:58 WN 4+(A) 138 St Cuthbert’s – Yorke 139 Cuths/Marys/Trevs 52 easily
16 9:00 S2 4+ 41 Tees RC 42 scr - Rowed Bye 64
17 9:03 S2 4+ 43 Ch-le-St/Durham Sch 44 scr - Rowed Bye 64
18 9:06 S2 4+ 45 Durham UBC 46 scr - Rowed Bye 65
19 9:09 S2 4+ 47 ASR Nereus 48 University Coll BC 65
20 9:12 Coll 4+ 74 Collingwood CBC 75 scr - Rowed Bye 66
21 9:15 Coll 4+ 76 Hatfield CBC – Rowland 77 Hild/Bede 66
22 9:18 Coll 4+ 78 Hatfield CBC – Dingsdale 79 St Aidan’s CBC 67
23 9:21 Coll 4+ 80 Trevelyan Coll BC 81 University Coll BC 67 disqual
24 9:24 WColl 4+ 119 St. Mary’s Coll BC 120 St. Cuthbert’s SBC 68
25 9:27 WColl 4+ 121 Hild/Bede 122 Hatfield CBC – Kershaw 68
26 9:30 WColl 4+ 123 University Coll BC 124 Trevelyan Coll BC 69
27 9:32 WColl 4+ 125 Hatfield CBC – Hillman 126 Collingwood CBC 69
28 9:34 J 4x- 101 Tyne RC 102 Durham School BC Final 1 length
29 9:36 J14 2x 187 St Leonard’s 188 Yarm Sch. – Cooper 56 2 lengths
30 9:38 J14 2x 189 Talkin Tarn ARC 190 Yarm Sch. – Les 57 easily
31 9:40 J14 2x 191 DSBC – Anderson 192 York City RC 57 3 lengths
32 9:42 J 1x 234 Chester-le-St – Curry 235 St Leonard’s – Harris 58 disqual
33 9:50 WJ15 4x+ 153 Yarm School BC 154 Durham ARC Final 2/3 length
34 9:52 WS3 4+ 111 Winner Sat – WN 4+ 112 Durham ARC 73
35 9:54 WS3 4+ 113 St Leonard’s 114 DUBC/NUBC 73 1 1/2 lengths
36 9:56 WS3 4+ 115 St Aidan’s CBC – Rhodes 116 Univ. CBC – Davidson 74 easily
37 9:58 WS3 4+ 117 Leeds UBC 118 scr - Winner Sat – WS4 4+ 74
38 10:00 N 1x 221 Van Mildert – McCarthy 222 Yarm Sch. – Donald 62 easily
39 10:03 N 1x 224 Lancr UBC – Le gassick 226 DUBC – Billmore 62 easily
40 10:06 N 1x 227 St Aidan’s CBC – Heywood 228 Yarm Sch. – Anderson 63 1 1/4 lengths
41 10:08 N 1x 230 Grey CBC – Artist 231 John O’Gaunt RC – Sharp 63
42 10:10 N 8+ 19 University Coll BC 20 Hild/Bede 72
43 10:12 N 8+ 21 St Aidan’s CBC 23 St. Cuthbert’s SBC 72
44 10:15 S3 4+(A) 299 ASR Nereus 50 R7 Collingwood – Fenney 79 2 lengths
45 10:18 S3 4+(A) 52 Sunderland RC 54 Hild/Bede 79 1 1/4 lengths
46 10:21 S3 4+(A) 55 St Aidan’s CBC 56 R9 Tees RC 80 1 length
47 10:24 S3 4+(A) 58 ASR Nereus – kroon 60 R10 Talkin Tarn ARC 80 2 1/2 lengths
48 10:27 WN 4+(A) 127 Univ. CBC – Smith 129 Trevelyan – David 81 easily
49 10:30 WN 4+(A) 130 St John’s CBC 132 R12 St Cuthbert’s – Loveland 81 easily
50 10:32 WN 4+(A) 133 Univ. CBC – Eva 135 scr - Grey CBC – O’reilly 82
51 10:34 WN 4+(B) 141 Ustinov BC 142 Collingwood – Pawlyn 144 2 1/2 lengths
52 10:36 WN 4+(A) 137 R14 Van Mildert – De looze 138 St Cuthbert’s – Yorke 82 2 1/2 lengths
53 10:38 WN 4+(B) 144 St Cuthbert’s – Robinson 145 Grey CBC – Lorraine 128 2 1/2 lengths
54 10:40 S3 1x 216 scr - Winner Sat – N1x 217 Tees RC – Hewitt 86
55 10:42 S3 1x 219 scr - Yarm Sch. – Boddy 220 St Leonard’s – O’Donnell 89
56 10:44 J14 2x 186 DSBC – Tognarelli 187 St Leonard’s 87 2 lengths
57 10:46 J14 2x 190 R30 Yarm Sch. – Les 192 York City RC 87 2 lengths
58 10:48 J 1x 233 Cambois – Kirkwood 235 St Leonard’s – Harris Final easily
59 10:50 WJ14 2x 202 Durham School BC 203 Talkin Tarn ARC 96 4 lengths
60 10:52 WJ14 2x 204 Yarm School BC 205 Ponteland HSRC 96 easily
61 10:54 J15 4x+ 104 Durham School BC 105 York City RC 105 3/4 length
62 10:56 N 1x 222 R38 Yarm Sch. – Donald 226 DUBC – Billmore 88 2 lengths
63 10:58 N 1x 228 R40 Yarm Sch. – Anderson 231 John O’Gaunt RC – Sharp 88 2 lengths
64 11:00 S2 4+ 41 R16 Tees RC 43 Ch-le-St/Durham Sch 108
65 11:03 S2 4+ 45 Durham UBC 47 R19 ASR Nereus 108
66 11:06 Coll 4+ 74 Collingwood CBC 77 R21 Hild/Bede 109
67 11:09 Coll 4+ 79 St Aidan’s CBC 81 R23 University Coll BC 109
68 11:12 WColl 4+ 120 R24 St. Cuthbert’s SBC 121 Hild/Bede 110
69 11:15 WColl 4+ 123 R26 University Coll BC 125 Hatfield CBC – Hillman 110
70 11:18 Ch 2x 159 Yarm School BC 160 scr - Rowed Bye 111
71 11:21 Ch 2x 161 scr - Durham School BC 162 scr - Berwick/Uni. Sund. 111
72 11:24 N 8+ 20 Hild/Bede 23 R43 St. Cuthbert’s SBC Final disqual
73 11:27 WS3 4+ 112 R34 Durham ARC 113 St Leonard’s 102 3/4 lengths
74 11:30 WS3 4+ 115 R36 St Aidan’s CBC – Rhodes 117 Leeds UBC 102 1 1/2 lengths
75 11:32 S3 1x 213 Yarm Sch. – Leigh 214 DARC – Jaggard 85 2 lengths
76 11:34 V 4+ 99 Durham ARC – C 100 Chester-le-St – C 123 2 lengths
77 11:36 WN 4+(B) 146 Leeds UBC 147 Van Mildert – Gardener 145 2 1/2 lengths
78 11:38 WN 4+(B) 149 G Stephenson CBC 150 St. Mary’s Coll BC 135 easily
79 11:40 S3 4+(A) 299 ASR Nereus 54 R45 Hild/Bede 104 1/2 canvas
80 11:42 S3 4+(A) 55 R46 St Aidan’s CBC 58 ASR Nereus – kroon 104 1 length
81 11:44 WN 4+(A) 129 R48 Trevelyan – David 130 St John’s CBC 103 1/2 length
82 11:46 WN 4+(A) 133 R50 Univ. CBC – Eva 138 St Cuthbert’s – Yorke 103 3 1/2 lengths
83 11:48 WN 4+(B) 151 Univ. CBC – Zander 152 Hild/Bede 135 2 lengths
84 11:52 S3 1x 210 Warrington – Edge 211 Collingwood – Doody 180 2 lengths
85 11:54 S3 1x 212 Chester-le-St – Johnson 213 Yarm Sch. – Leigh 180 2 lengths
86 11:56 S3 1x 215 Hatfield CBC – Ison 217 Tees RC – Hewitt 148 1 foot
87 11:58 J14 2x 187 St Leonard’s 192 R57 York City RC Final 1 length
88 12:00 N 1x 226 DUBC – Billmore 231 R63 John O’Gaunt RC – Sharp Final 2 lengths
89 12:03 S3 1x 218 DSBC – Singleton 220 St Leonard’s – O’Donnell 148 2 lengths
90 12:06 WN 1x 261 DUBC – Taylor 262 Talkin Tarn – Warwick 150 easily
91 12:15 N 4+ 82 Hatfield CBC – Skubala 83 scr - Warwick BC 115
92 12:18 N 4+ 84 Univ. CBC – Carnie 85 Chester-le-St ARC 115 easily
93 12:21 N 4+ 86 Trevelyan – Jones 87 scr - Leeds UBC – Heron 116
94 12:24 N 4+ 88 Durham ARC 89 scr - Grey College BC 116 no show
95 12:27 N 4+ 90 St John’s CBC 91 Hild/Bede 117 1 1/2 length
96 12:30 WJ14 2x 203 R59 Talkin Tarn ARC 205 Ponteland HSRC Final 2 lengths
97 12:30 N 4+ 92 scr - Leeds UBC – Marlow 93 Univ. CBC – Jackson 117
98 12:32 N 4+ 94 Tees RC 95 Collingwood – Grigg 118 2 lengths
99 12:34 N 4+ 96 Trevelyan – Jackson 97 Hatfield CBC – Watson 118 4 lengths
100 12:44 WN 1x 257 Yarm Sch. – Copeland 258 Chester-le-St – Doney 149 easily
101 12:46 WN 1x 259 Durham ARC – Davis 260 Yarm Sch. – Kelly 150 4 lengths
102 12:50 WS3 4+ 113 St Leonard’s 117 R74 Leeds UBC Final 1 length
103 12:52 WN 4+(A) 130 R81 St John’s CBC 138 St Cuthbert’s – Yorke Final 2 lengths
104 12:54 S3 4+(A) 299 R79 ASR Nereus 58 ASR Nereus – kroon Final 1 1/4 length
105 12:56 J15 4x+ 103 Yarm School BC 105 York City RC Final 1 1/2 length
106 13:00 Ch 4+ 39 Collingwood CBC 40 Durham UBC Final
107 13:03 WE 4+ 109 Durham UBC 110 Newcastle UBC Final 4 lengths
108 13:06 S2 4+ 43 R64 Ch-le-St/Durham Sch 45 Durham UBC Final 2 lengths
109 13:09 Coll 4+ 74 R66 Collingwood CBC 79 St Aidan’s CBC Final 4 lengths
110 13:12 WColl 4+ 121 Hild/Bede 125 R69 Hatfield CBC – Hillman Final 2 lengths
111 13:15 Ch 2x 159 Yarm School BC bye Final rowed over
112 13:18 Ch 1x 206 Yarm Sch. – Rowe 207 St Aidan’s CBC – Shepherd Final
113 13:21 WCh 1x 248 Sunderland RC – Connolly 249 Newcastle UBC – Turnock Final
114 13:24 Inv 8+ 6 Blue Star 7 Newcastle UBC Final 1/2 length
115 13:27 N 4+ 82 R91 Hatfield CBC – Skubala 84 Univ. CBC – Carnie 153 2 lengths
116 13:30 N 4+ 86 R93 Trevelyan – Jones 88 Durham ARC 153 3/4 length
117 13:32 N 4+ 91 Hild/Bede 93 R97 Univ. CBC – Jackson 154 2 lengths
118 13:34 N 4+ 95 Collingwood – Grigg 96 R99 Trevelyan – Jackson 154 3 lengths
119 13:36 S3 2x 172 Durham School BC 173 Tyne RC 165 easily
120 13:38 S3 2x 176 John O’Gaunt RC 177 Tees RC 166 easily
121 13:40 S3 2x 179 Talkin Tarn – Mark 180 Grey College BC 163 1/2 length
122 13:42 J 8+ 24 Cambois/Ch-le-St/Tarn 25 Durham Sch/St Leon Final easily
123 13:44 V 4+ 98 Durham ARC – G 100 Chester-le-St – C Final 2 lengths
124 13:46 WJ14 1x 269 St Leonard’s – Dalkin 270 Ponteland – Pitt 186 easily
125 13:48 J14 1x 246 York City – Reeder 247 Yarm Sch. – Kessell 188 2 lengths
126 13:50 WJ14 4x+ 157 scr - St Leonard’s 158 Talkin Tarn ARC 167
1261 13:50 J14 4x+ 106 Talkin Tarn ARC 297 St Leonard’s 217 1 1/2 lengths
127 13:52 WJ15 2x 200 Durham ARC 201 York City RC 159 2 lengths
128 13:54 WN 4+(B) 143 Trevelyan – Bunyan 144 St Cuthbert’s – Robinson 197 3/4 length
129 13:56 WS3 2x 194 Newcastle UBC 195 Leeds UBC 178 2 lengths
130 13:58 WS3 2x 197 Talkin Tarn ARC 198 Lancaster UBC 179 1/2 length
131 14:00 WS3 8+ 28 Tees RC 29 Leeds UBC – Salt 176 1 length
1301 14:00 S2 8+ 4 Hild/Bede 298 Leeds UBC 185 3/4 length
132 14:03 WS3 8+ 30 Durham ARC 31 Hatfield Coll BC 176 1 1/4 length
133 14:06 WS3 8+ 32 Hild/Bede 33 scr - Winner Sat – WN8+ 177
134 14:09 WS3 8+ 34 Durham UBC 35 Leeds UBC – Chandler 177 easily
135 14:12 WN 4+(B) 150 R78 St. Mary’s Coll BC 151 Univ. CBC – Zander 198 1 length
136 14:15 S3 8+ 10 Leeds UBC 11 St Aidan’s CBC 169
137 14:18 S3 8+ 14 Lancaster UBC 15 Collingwood CBC 170 canvas
138 14:21 S3 8+ 17 Ustinov BC 18 scr - Leeds UBC 171
139 14:24 S3 4+(B) 62 Grey College BC 63 Trevelyan – Liptrot 172 2 lengths
140 14:27 S3 4+(B) 64 Durham UBC 65 St John’s CBC – Wake 173 easily
141 14:30 S3 4+(B) 67 scr - St. Cuthbert’s SBC 68 John Snow CBC 174
142 14:32 S3 4+(B) 69 St John’s CBC – Goode 70 Trevelyan – Bunney 174 2 1/2 lengths
143 14:34 S3 4+(B) 71 DARC – Schofield 72 scr - Winner Sat – N4+ 175
144 14:36 WN 4+(B) 140 St Aidan’s CBC – Cruickshank 141 R51 Ustinov BC 197 3 lengths
145 14:38 WN 4+(B) 147 Van Mildert – Gardener 148 Collingwood – Allison 198 easily
146 14:40 WS2 1x 251 Newcastle UBC – Turnock 252 scr - QEHS – Bruce 205
147 14:42 WJ16 1x 264 Chester-le-St – Mahan 265 DARC – Preston 206 3 lengths
148 14:44 S3 1x 217 R86 Tees RC – Hewitt 220 St Leonard’s – O’Donnell 216 1 length
149 14:46 WN 1x 256 DARC – Wilmot 257 Yarm Sch. – Copeland 196 easily
150 14:48 WN 1x 259 R101 Durham ARC – Davis 261 DUBC – Taylor 196 easily
151 14:50 Ch 8+ 2 Durham UBC 3 Newcastle UBC – Greenhalgh 193 2 1/2 lengths
152 14:52 WS2 8+ 26 Hild/Bede 27 Cuths/Grey/Hat/Hild/Mary/Aidan Final 1 length
153 14:54 N 4+ 84 R115 Univ. CBC – Carnie 88 Durham ARC 209 2 lengths
154 14:56 N 4+ 91 R117 Hild/Bede 95 Collingwood – Grigg 209 1 1/2 lengths
155 14:58 WS3 1x 254 Durham UBC – Gray 255 scr - Durham ARC – Bell 195
156 15:00 J16 1x 237 Lancr RGSBC – Bellion 238 Tyne RC – Howie 182 1 length
157 15:02 J16 1x 239 Tyne RC – McCluskey 240 DARC – Whitfield 183 1/2 length
158 15:04 J16 1x 241 Tyne RC – Fletcher 242 Chester-le-St – Oates 183 4 lengths
159 15:06 WJ15 2x 199 Ch-le-St/Durham ARC 200 Durham ARC Final 1 length
160 15:09 S3 2- 164 scr - Clare Coll BC 165 Leeds UBC – Hudson 190
161 15:12 S3 2- 166 scr - Durham UBC 167 Sunderland RC 191
162 15:15 S3 2- 168 Leeds UBC – Ryan 169 Tees RC 191 1 length
163 15:18 S3 2x 178 Leeds UBC 180 R121 Grey College BC 194 1 length
164 15:21 S3 2x 170 Yarm School BC 171 Talkin Tarn – Beaty 192 4 lengths
165 15:24 S3 2x 173 Tyne RC 174 Monmouth/St Marys 192 easily
166 15:26 S3 2x 175 St Leonard’s 177 R120 Tees RC 194 3 lengths
167 15:28 WJ14 4x+ 156 Yarm School BC 158 R126 Talkin Tarn ARC Final 3 lengths
168 15:30 S3 8+ 8 ASR Nereus 9 Hatfield Coll BC 201 3 feet
169 15:32 S3 8+ 11 St Aidan’s CBC 12 University Coll BC 201 3/4 length
170 15:34 S3 8+ 13 St. Chad’s Coll BC 15 Collingwood CBC 202 1/2 length
171 15:36 S3 8+ 16 St. Cuthbert’s SBC 17 R138 Ustinov BC 202 1 3/4 lengths
172 15:38 S3 4+(B) 61 G Stephenson CBC 62 R139 Grey College BC 203 1/2 length
173 15:40 S3 4+(B) 65 St John’s CBC – Wake 66 scr - Winner Sat – S4 4+ 203
174 15:42 S3 4+(B) 68 R141 John Snow CBC 69 St John’s CBC – Goode 204 3 lengths
175 15:44 S3 4+(B) 71 DARC – Schofield 73 scr - ASR Nereus – Clous 204
176 15:46 WS3 8+ 28 Tees RC 31 R132 Hatfield Coll BC 210 1 length
177 15:48 WS3 8+ 32 R133 Hild/Bede 34 Durham UBC 210 1 1/2 length
178 15:50 WS3 2x 193 Durham ARC – Davis 194 Newcastle UBC 211 easily
179 15:52 WS3 2x 196 scr - Durham ARC – Boase 198 Lancaster UBC 211
180 15:54 S3 1x 211 R84 Collingwood – Doody 213 Yarm Sch. – Leigh 216 1 length
181 15:56 J15 2x 184 DSBC – Edwards 185 York City – Wright 207 1/2 length
182 15:58 J16 1x 236 Tyne RC – Emery 238 R156 Tyne RC – Howie 214 2 lengths
183 16:00 J16 1x 240 DARC – Whitfield 241 R158 Tyne RC – Fletcher 214 2 lengths
184 16:03 WJ14 1x 266 Chester-le-St – Robinson 268 York City – Harrap 215 3 lengths
185 16:06 S2 8+ 298 R1301 Leeds UBC 5 ASR Nereus/DUBC Final 3 feet
186 16:09 WJ14 1x 267 scr - Ponteland – Wilkinson 269 St Leonard’s – Dalkin 215
187 16:12 J14 1x 243 York City – Harrison 244 Chester-le-St – Webb 218 1 1/4 lengths
188 16:15 J14 1x 245 St Leonard’s – Smith 246 R125 York City – Reeder 218 1 1/2 lengths
189 16:18 J14 4x+ 107 Yarm School BC 108 Durham School BC 217 1 length
190 16:21 S3 2- 163 St Leonard’s 165 R160 Leeds UBC – Hudson 212 4 lengths
191 16:24 S3 2- 167 Sunderland RC 169 R162 Tees RC 212 1 1/2 lengths
192 16:27 S3 2x 170 Yarm School BC 173 R165 Tyne RC 213 2 lengths
193 16:30 Ch 8+ 1 Newcastle UBC – Bell 2 Durham UBC Final 3 lengths
194 16:30 S3 2x 175 St Leonard’s 178 R163 Leeds UBC 213 4 lengths
195 16:32 WS3 1x 253 Chester-le-St – Johnson 254 Durham UBC – Gray Final 3 lengths
196 16:34 WN 1x 257 Yarm Sch. – Copeland 261 R150 DUBC – Taylor Final 3 lengths
197 16:36 WN 4+(B) 140 St Aidan’s CBC – Cruickshank 144 R128 St Cuthbert’s – Robinson 221 easily
198 16:38 WN 4+(B) 147 R145 Van Mildert – Gardener 151 Univ. CBC – Zander 221 2 lengths
199 16:40 WN 8+ 37 St. Cuthbert’s SBC 38 Collingwood CBC 222 1 length
200 16:42 S2 1x 208 Yarm Sch. – Preston 209 Yarm Sch. – Rowe Final 2 1/2 lengths
201 16:44 S3 8+ 8 ASR Nereus 11 R169 St Aidan’s CBC 219 1 length
202 16:46 S3 8+ 15 R170 Collingwood CBC 16 St. Cuthbert’s SBC 219 rowed over
203 16:48 S3 4+(B) 61 G Stephenson CBC 65 R173 St John’s CBC – Wake 220 3/4 length
204 16:50 S3 4+(B) 69 St John’s CBC – Goode 71 R175 DARC – Schofield 220 2 1/2 lengths
205 16:52 WS2 1x 250 Sunderland RC – Connolly 251 R146 Newcastle UBC – Turnock Final 3 lengths
206 16:54 WJ16 1x 263 Durham ARC – Elder 265 DARC – Preston Final 2 1/2 lengths
207 16:56 J15 2x 183 Chester-le-St ARC 185 R181 York City – Wright 223 2 1/2 lengths
208 16:58 J15 2x 181 York City – Moss 182 DSBC – Brown 223 3 lengths
209 17:00 N 4+ 88 R153 Durham ARC 95 Collingwood – Grigg Final 3 1/2 lengths
210 17:12 WS3 8+ 28 R176 Tees RC 34 Durham UBC Final 1 length
211 17:15 WS3 2x 194 Newcastle UBC 198 R179 Lancaster UBC Final 2 lengths
212 17:21 S3 2- 163 St Leonard’s 167 R191 Sunderland RC Final 4 lengths
213 17:24 S3 2x 170 R192 Yarm School BC 175 St Leonard’s Final 2 1/2 lengths
214 17:27 J16 1x 236 Tyne RC – Emery 240 R183 DARC – Whitfield Final 1 1/2 lengths
215 17:30 WJ14 1x 268 R184 York City – Harrap 269 St Leonard’s – Dalkin Final 2 1/2 lengths
216 17:32 S3 1x 213 R180 Yarm Sch. – Leigh 220 St Leonard’s – O’Donnell Final 1 1/4 lengths
217 17:34 J14 4x+ 297 St Leonard’s 107 R189 Yarm School BC Final
218 17:36 J14 1x 243 R187 York City – Harrison 245 St Leonard’s – Smith Final 1 1/2 lengths
219 17:38 S3 8+ 8 R201 ASR Nereus 16 St. Cuthbert’s SBC Final 3/4 length
220 17:40 S3 4+(B) 61 G Stephenson CBC 69 R204 St John’s CBC – Goode Final 1 1/4 lengths
221 17:42 WN 4+(B) 140 St Aidan’s CBC – Cruickshank 151 R198 Univ. CBC – Zander Final 2 1/2 lengths
222 17:44 WN 8+ 36 Hatfield Coll BC 38 Collingwood CBC Final 2 lengths
223 17:46 J15 2x 181 R208 York City – Moss 183 Chester-le-St ARC Final 3 lengths